دسته‌بندی نشده

معایب فرش ۷۰۰ شانه چیست؟

معایب فرش ۷۰۰ شانه چیست؟

فرش ۷۰۰ شانه به علت تعداد شانه بیشتر در عرض آن نسبت به فرش های با شانه پایین‌تر و تولید آن در تراکم های مختلف از جمله فرش های باکیفیت محسوب می شود؛ اما با این حال همانند دیگر محصولات دارای معایب می باشد.

از آنجایی که فرش ۷۰۰ شانه نسبت به بافته هایی ۱۲۰۰ شانه و بالاتر وزن بیشتری دارد هنگام حمل و نقل دچار مشکل خواهد شد. از دیگر معایب آن طرح و نقشه ساده‌تر آن در برابر با فرش هایی با شانه بیشتر خواهد بود و از آن جایی که گره کمتری در این بافته وجود دارد طرح ها درشت تر و از وضوح کمتری برخوردار است.

 

معایب فرش 700 شانه چیست؟

 

فرش های ۷۰۰ شانه معمولی از نخ های ضخیم و با پرزدهی بالا استفاده می شود؛ اما این مشکل به راحتی حل شد و با استفاده از نخ آکریلیک هیت ست شده پرز دهی آن به حداقل رسید. تعداد رنگ هایی که در فرش ۷۰۰ شانه به کار برده می شود بین ۸ تا ۱۰ رنگ می باشد که نسبت به بافته هایی با شانه بالاتر می تواند با محدودیت مواجه شود.

 

معایب فرش ۷۰۰ شانه

یکی از معایب رایج فرش های با شانه بالاتر قیمت بیشتر آن نسبت‌به فرش های با شانه پایین‌تر می باشد که برخی از خریداران را از خرید آن منصرف می کند. برای بالا بردن طول عمر مفید فرش ۷۰۰ شانه ارزان قیمت به دلیل تراکم های مختلف بالطبع مستلزم توجه بیشتری است و نگهداری و تمیزکاری دقیق آن زمان بیشتری را شاید از شما می گیرد.

 

عیوب فرش 700 شانه

 

از طرفی این فرش ۷۰۰ شانه حساسیت بیشتری به فشار و فرم دهی دارد؛ چرا که ضخامت بالای آن بعد از مدتی شاید شکلی مقعر و فشرده نشان داده شود که نیاز به تعمیر و بازسازی دارد.

فرش ۷۰۰ شانه به علت استفاده روزمره ممکن است سریع تر به فرسودگی بیفتد و نیاز به تعویض و تعمیر داشته باشد که نسبت به فرش های شانه بالاتر مثل فرش ۱۲۰۰ شانه این مشکل پیش می آید.

به طور کلی فرش ۷۰۰ شانه باکیفیت تر و مقاومت های از فرش های با شانه پایین است؛ اما نیازمند نگهداری و توجه بیشتری دارد؛ لذا هزینه بیشتری را برای خرید و نگهداری آن در بر خواهد داشت.

 

آیا ضخامت فرش ۷۰۰ شانه جزو معایب آن محسوب می شود؟

فرش ۷۰۰ شانه دارای ضخامت بیشتری نسبت به فرش های با شانه بالاتر می باشد که این به عنوان یک مزیت است؛ اما باعث می شود تا جزئیات فرش کمتر نمایان شود. بسیاری از خریداران تمایل دارند فرش هایی با ظرافت بالا و ضخامت کم را انتخاب نمایند؛ لذا ضخامت فرش ۷۰۰ شانه ممکن است از معایب آن به شمار آید.

 

معایب فرش ۷۰۰ شانه

 

فرش ۷۰۰ شانه دارای معایب زیر است اگر…

  • اگر فرش ۷۰۰ شانه با الیاف ظریف تر بافته شود ممکن است زودتر دچار پرزدهی و فرسوده شود؛ لذا بررسی جنس الیاف مورد استفاده در آن می تواند به شما کمک نماید تا نقطه ضعف محتمل را تشخیص دهید و ارزیابی کیفیت آن را انجام دهیم.
  • اگر تناوب شانه ها و تراکم فرش ۷۰۰ شانه ناهموار و نامنظم باشند باعث ریزش ریشه ها خواهد بود؛ لذا کیفیت فرش پایین می آید.
  • اگر از نخ های با پرز دهی ضعیف استفاده شود به راحتی بافت فرش شکسته می شود و تأثیر قابل توجهی را به زیبایی آن می گذرد.
  • اگر پشت فرش دارای بافتی صحیح و مستحکم نباشد عمر مفید آن کمتر خواهد بود؛ پس بررسی پشت فرش و استحکام آن می تواند در تشخیص عیب های آن ممکن کمک نماید.
  • اگر فرش ۷۰۰ شانه با رنگ های بی کیفیت و بدون تثبیت بافته شود ماندگاری زیبایی آن تضمین نخواهد بود و استفاده از رنگ های ضعیف می تواند به طور ناهمگن ظاهر آن را نازیبا نشان دهد.
  • اگر فرش با دقت در جزئیات بافته نشود و ناهموار و نامنظم باشد کیفیت ظاهری فرش را کاهش می دهد.
  • اگر طرح های ناهماهنگ و نا واقعی در فرش ۷۰۰ شانه مورد استفاده قرار گیرد از جمال فرش کاسته و کیفیت کلی آن را کاهش می دهد.

 

تشخیص عیوب تولید فرش ۷۰۰ شانه

بررسی بافت فرش ۷۰۰ شانه از نزدیک به تشخیص عیوب کمک می کند؛ از اینرو اگر بافت آن ناهموار و نامنظم باشد یعنی فرش معیوب است.

بررسی پشت فرش از دیگر راهکارهای تشخیص است، بدین صورت که اگر از مواد بی کیفیت استفاده شده باشد فرش به سرعت ساییده می شود.

 

معایب فرش 700 شانه

 

بررسی رنگ بازی فرش که وجود تغییر رنگ و ناهمسانی پالت ها را مشخص می کند، در صورت وجود فرش عیب دار است.

از آنجایی که این موارد نباز به کمی مهارت و تجربه دار بهتر است به مشاوره فرش یا کارشناسان مربوط مراجعه کنید. آن ها با تجربه خود می توانند به تشخیص عیوب و ارزیابی کیفیت فرش کمک کنند.

 

فرش ۷۰۰ شانه بدون عیب بخرید با این ترفند

در هنگام خرید فرش ۷۰۰ شانه بهتر است دقت نمایید تا از عیوب تولیدی محتمل مطلع شوید و بافتی بدون خطا را خریداری نمایید. به طور کلی برای ارزیابی دقیق تر و شناسایی عیوب فرش ۷۰۰ شانه بهتر است با دیدن و لمس مستقیم آن از نزدیک مورد بررسی قرار گیرد یا از طریق مشاوران و کارشناسان آنلاین فرشیما راهنمایی های لازم را دریافت نمایید و در انتخاب خود به نحو احسنت اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *