دسته‌بندی نشده

معایب فرش تراکم بالا

معایب فرش تراکم بالا

تراکم بالای فرش 1500 شانه یا فرش 1200 شانه مانند هر محصول دیگری دارای مزایا و معایب بسیاری است که امروز در مورد معایب فرش تراکم بالا صحبت خواهیم کرد. یکی از این معایب گران‌تر بودن هزینه فرش های با تراکم بالا است. این فرش ها به دلیل استفاده از مواد بیشتر و تکنیک های خاص قیمت بالاتری دارند. اگر بودجه خرید فرش شما محدود است ممکن است برای خرید فرش تراکم بالا با مشکل رو به رو شوید.

فرش های با تراکم بالا معمولا در تمیز کردن سخت‌تر هستند؛ چرا که فیبر چگالی بالای آنها گرد و غبار را به درون خود جذب نموده و این باعث می شود که هنگام تمیز کردن با چالش رو به رو شوید. به طور کلی باید بگوییم که فرش های تراکم بالا خشک و شکننده هستند و ضخامتی به مراتب کمتر دارند و نازک‌تر از فرش 700 شانه با تراکم 2550 هستند.

 

فرش ماشینی تراکم بالا

 

فرش های با تراکم بالا به سرعت فشرده می شوند و شکل اصلی خود را از دست می دهند. این امر در محل های پرتردد و استفاده های مکرر رخ می دهد که باعث کاهش ظاهر زیبایی فرش و پخش مناسب الگوی طرح های آن می شود. با این وجود فرش های با تراکم در جذابیت های و زیبایی های بالا تولید می شوند که نیاز به مراقبت و نگهداری بیشتری دارند و هزینه بیشتری را در بر دارند.

 

آیا ضخامت و وزن فرش تراکم بالا از عیب های آن محسوب می شود؟

بسیاری از خریداران ضخامت کم و وزن زیاد فرش تراکم های بالا را به عنوان عیب مطرح می کنند و بعضی از خریداران از منظر مزیت به آن نگاه می‌کنند. از آن جایی که ضخامت فرش تراکم بالا کم است و جزئیات فرش را به وضوح نشان می دهد یک مزیت برای مکان های تزیینی و محل های لوکس محسوب می شود.

 

ضخامت فرش تراکم بالا

 

ضخامت پایین فرش زیبایی خاصی را هنگام قدم زدن به ارمغان می آورد و چشم هر مخاطبی را به خود خیره می سازد؛ اما افرادی که به دنبال فرش ضخیم و نرم هستند و به دنبال لطافت هنگام قدم زدن بر روی آن می باشند ضخامت فرش های تراکم بالا عیب محسوب می شود.

وزن فرش تراکم بالا معمولاً بالاست که عموماً یک مزیت محسوب می شود؛ چراکه استحکام و پایداری بیشتری دارد و هنگام نشستن بر روی سرامیک یا زمین جا به جا نمی شوند. از اینرور خریدارانی که به دنبال یک فرش سبک هستند تا بتوانند هنگام حمل و نقل با مشکل رو به رو نشوند و به راحتی هنگام شستشوی دستی آن را بشویند وزن زیاد را عیب می‌دانند. در نهایت ضخامت و وزن بالای فرش با تراکم بالا هم مزیت محسوب می شود هم به عنوان عیب در نظر گرفته می شود.

 

دو عیب نامحسوس فرش با تراکم بالا

دو عیبی که فرش با تراکم بالا در خود دارد و ممکن است از نظر ظاهری نمایان نباشد یکی زمان طولانی خشک شدن فرش و دیگری پیچیده بودن طرح فرش با تراکم بالا است.

 

فرش تراکم بالا

 

چگالی بالای فرش سبب طولانی بودن زمان خشک شدن فرش با تراکم بالا می شود که این امر عیوب و مشکلاتی داراست. فرش با تراکم بالا هنگام خشک شدن به زمان طولانی تری نیاز دارد از اینرو زمان بر می باشد.

فرش با تراکم بالا در طرح ها و الگوهای پیچیده ای طراحی می شوند و به علت بالا بودن تعداد ریشه ها در طول و عرض فرش، طرح شلوغ به نظر می آید؛ به همین خاطر بسیاری از افراد طرح های فرش تراکم بالا را آشفته تلقی می کنند. معمولاً این فرش ها در متراژهای بالا برای محیط های کوچک گزینه مناسبی نمی باشند و انتخاب آن ها فضا را نامنظم نشان می دهند.

در نهایت برای انتخاب یک فرش با تراکم بالا مهم است که به معایب و مزایای آن توجه کنید و با توجه به این نکات تصمیم صحیح را بگیرید. اهمیت دارد که از فروشنده یا تولید کننده فرش اطلاعاتی را در مورد کیفیت و همچنین مراقبت دریافت کنید تا بهترین تصمیم اتخاذ شود. فرش با تراکم بالا که از الیاف مرغوب بافته شده باشد معایب خود را پوشانده و تنها مزایای آن پیداست. فرش با تراکم بالا فرشیما در طرح ها و رنگ بندی های بالا مزین دکوراسیون منزل خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *