نمایش 1–60 از 135 نتیجه

فرش فیلی

فرش فیلی رنگ تک رنگ یا طرح دار؟ کدام را انتخاب کنم؟

فرش فیلی در طرح‌ها و نگاره‌های شلوغ، خلوت و بدون طرح ارائه می‌شود و افراد در انتخاب این نوع طرح‌ها آزاد هستند.

فرش فیلی رنگ تک رنگ همان طرح‌های فانتزی و مدرنیته هستند که به صورت ساده و بدون طرح ارائه می‌شوند و برای فضاهای غیر رسمی از جمله اتاق خواب، اتاق نوجوانان، آشپزخانه و راهروها بهره‌گیری می‌شود و حتی از این فرش های تک رنگ بدون طرح برای دکوراسیون‌های مینیمال بهره می‌گیرند.

فرش رنگ فیلی طرح‌دار از جمله فرش فیلی افشان، ترنج دار، بته جقه، شکارگاه، خشتی و اسلیمی جزو طرح‌ها و نگاره‌های سنتی است که برای دکوراسیون‌های کلاسیک، سلطنتی، مجلل، مدرنیته و مینیمال مناسب است و پرطرفدارترین طرح‌ها و نگاره‌ها مربوط به فرش افشان فیلی گل برجسته است که گل‌های افشان برجسته روی رنگ زمینه فیلی جلوه و جذابیتی خاص به پذیرایی‌های کوچک و فضاهای کم نور می‌دهد.

طرح‌های کلاسیک با نقش‌های ریز و در هم تنیده با رنگ زمینه فیلی بهترین انتخاب برای مکان‌های لوکس و فاخر است و فضایی شاهانه ایجاد می‌کند و نگاه کردن به آن چند صباحی آدمی را به گلستانی پر از گل می‌برد.

طرح‌های ساده مدرن و کم نقش و نگار نسبت به فرش زمینه فیلی بدون طرح، هیجانی‌تر هستند و این طرح‌ها می‌توانند زیبایی بیشتری به فضاهای غیر رسمی دهند و فضا را از یکنواختی خارج سازند.

اشکال هندسی، خط‌های منظم و نامظنم، خطوط دایره‌ای شکل و گل‌های فانتزی روی زمینه فرش فیلی رنگ، بهترین انتخاب برای اتاق نشیمن مدرنیته، اتاق خواب، راهروها و آشپزخانه است و این طرح‌ها مناسب برخی از سلیقه‌های امروزی است که به هیچ عنوان نقش مایه‌های ختایی و اسلیمی پرنقش و نگار طرح‌‍های سنتی را نمی‌پذیرند.

نخ و الیاف چه تاثیری بر کیفیت فرش زمینه فیلی دارند؟

نخ و الیاف بالاخص الیافی که برای بافت نخ خاب به کار می‌رود، اگر باکیفیت و مرغوب باشد، بر کیفیت و زیبایی فرش زمینه فیلی تاثیر بسزایی دارد. الیاف آکریلیک هیت ست شده بنا بر ویژگی‌هایی که دارد، بهترین نوع الیاف محسوب می‌شود و دنیایی متفاوتی با فرش هایی دارد که با دیگر الیاف اعم از نایلونی، پلی استر و پلی پروپیلن دارد.

یک تخته فرش افشان فیلی ۷۰۰ شانه وقتی پیچش ساقه‌ها، منحنی‌های تو در تو و گل‌های افشانش زیباتر و ظریف تر جلوه می‌دهد که این نقشه و طرح با الیاف آکریلیک بافته شوند و همین طرح و رنگ با همین شانه اگر با الیاف نایلونی بافته شوند، هم از نظر کیفیت و هم از نظر زیبایی کمتر است.