دسته‌بندی نشده

چیدمان فرش در پذیرایی

چیدمان فرش در پذیرایی

چیدمان فرش 1200 شانه و یا فرش 700 شانه و یا حتی فرش 1500 شانه در پذیرایی و طراحی فضای داخلی به زیبایی و جذابیت آن کمک می کند. در کنار چیدمان فرش پذیرایی بهتر است از قبل اندازه مناسب فرش را بر اساس ابعاد پذیرایی انتخاب نمایید. فرش باید به طور کامل در فضای پذیرایی قرار بگیرد و به اندازه کافی بزرگ باشد تا تمامی نقاط قابل رؤیت را پوشش دهد. معمولا در پذیرایی فرش در مرکز فضا قرار می گیرد و برای موقعیت مرکزی و جلب توجه بینندگان تعامل را در دکوراسیون ایجاد نماید.

 

چیدمان فرش پذیرایی

 

اگر در پذیرایی از فرش دیگری استفاده می کنید بهتر است این فرش ها با یکدیگر هماهنگی داشته باشند و هماهنگی آن در طرح، رنگ و جنس نکته مهم خواهد بود. برای داشتن تعادل هماهنگی در انتخاب رنگ فرش با دیگر عناصر بهتر است رنگ های اکسسوری ها نسبت به رنگ فرش ملایم و آرا تر باشند.

 

راهنمای چیدمان فرش

 

در صورتی که پذیرایی شما با سبک خاص مانند مدرن، کلاسیک یا سنتی طراحی می شود بهتر است طرح فرش را مطابق با سبک دکوراسیون انتخاب نمایید. این تناسب باعث می شود تا از نظر بصری زیبایی خاصی را در محیط بیافریند.

 

اصول چیدمان فرش در پذیرایی

در چیدمان فرش پذیرایی اصول مختلفی وجود دارد تا به زیبایی و تعادل دکوراتیو کمک کند. فرش را در مرکز پذیرایی قرار دهید این کار باعث توجه بینندگان می شود و به عنوان نقطه تمرکز عمل می کند.

 

فرش در پذیرایی

 

فرش باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا قابل رؤیت باشد و در کنار دیگر دکوراتیو ها هماهنگی داشته باشد. بهتر است هنگام چیدمان فرش در پذیرایی بین فرش و دیوار حداقل ۱۰ الی ۲۰ سانتی‌متر فاصله را رعایت نمایید.

 

فرش پذیرایی

 

شکل و ابعاد فرش باید با ابعاد و شکل فضای پذیرایی همخوانی داشته باشد. به طور مثال استفاده از فرش های مستطیلی یا مربع در فضاهای مستطیلی مناسب است و در فضاهای مدور فرش های دایره ای و بیضی شکل مناسب می باشد.

 

فرش آرایی در پذیرایی

 

یکی از اصول چیدمان فرش پذیرایی هماهنگی رنگ فرش با رنگ دیوارها، مبلمان، پرده ها و دیگر اکسسوری ها در داخل دکوراسیون می باشد. برای داشتن یک تعادل رنگ بهتر می توانید از رنگ های مشابه یا تکرار رنگ های موجود استفاده نمایید؛ اما بهتر است از طیف رنگ های روشن و تیره استفاده شود.

 

نکاتی برای چیدمان فرش در پذیرایی

 

پیشنهاد می شود با استفاده از خطوط های مستقیم یا طرح های هندسی، نظم حس و سادگی را به فضای پذیرایی ببخشید و این چیدمان بیشتر در دکوراسیون های مدرن مورد استفاده واقع می شود. اگر پذیرایی شما یک فضای پرترافیک دارد بهتر است از طرح و رنگ های مقاوم در برابر لک و کثیفی استفاده شود. معمولاً طرح های شلوغ و رنگ های تیره در این مورد کمک شایانی می کند.

 

فرش ماشینی در پذیرایی

 

وجود تمامی این موارد در چیدمان فرش پذیرایی تنها سلیقه و سبک دکوراسیون شما اهمیت واقع می شود و می تواند در کنار این اصول بهترین چیدمان را داشته باشید و بهترین تأثیر را ایجاد کنید.

 

چیدمان فرش در پذیرایی مستطیل

چیدمان فرش در پذیرایی مستطیلی شکل به صورت های مختلف انجام می شود. در چیدمان عمودی فرش را در امتداد طول قرار دهید و این روش بیشتر به اتاق های طولانی و باریک، ظاهری عریض تر و جذاب تر می بخشد و فضای راحت و آرام را ایجاد می کند.

 

فرش کاشان در پذیرایی

 

چیدمان افقی یکی از چیدمان هایی است که در اتاق های عریض و کوتاه، ظاهری طولانی تر بخشیده و حس تعادل و هماهنگی را ایجاد کرد.

چیدمان مرکزی به گونه ای است که فرش را در مرکز اتاق قرار داده و مبلمان و میزها را در آن به ترتیب قرار می دهیم. این روش ظاهری متمرکز و مرتب را در فضا ایجاد می کند.

چیدمان موازی به اتاق ظاهری با ابعادی بزرگ‌تر و پویاتر می بخشد و می توان الگو و طرح های مختلف را با هم ترکیب کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *