نمایش 1–60 از 92 نتیجه

فرش سرمه ای

فرش سرمه ای و طرح های مختلف آن نماد زندگی ایرانی است و هرکدام از این طرح‌ها حرفی برای گفتن دارند. این طرح‌های ایرانی با نقش مایه هایی زیبا و بی‌نظیری که دارند، نقشی از فردوس و بهشت را القا می کنند و علاوه بر آنکه فضایی آرامش بخش و بی نظیری را خلق می‌کنند، روایت گر تاریخ ایرانی است و چه خوب است انتخاب فرش با طرح‌های ایرانی.

این نمادهای عمیق و پرمفهوم، روی فرش رنگ سرمه ای جلوه درخشانی دارند و این نقوش زیبا، زیبایی تمام نشدنی دارند که پر از رمز و راز است؛ از این رو کمتر کسی است که به سراغ فرش سرمه ای طرح جدید در مدل‌های فانتزی و مدرن رود.

در دل فرش سرمه ای جدید، گل های افشان و نقش مایه های پراکنده منقش شده اند تا نظر سلیقه های امروزی را به خود جلب کنند و سبب ماندگاری طرح های ایرانی با نقوش سنتی شوند و همچنین عاملی شوند برای محبوبیت و مقبولیت طرح های ایرانی.

قالی سرمه ای به چند نقش و نگار ختم نمی‌شود و افراد می‌توانند از میان دنیایی از طرح‌های اصیل و سنتی، طرح و نگار مناسب سلیقه خود پیدا کنند.

طرح فرش سرمه ای دیگر اعم از طرح شکارگاه، واگیره، درختی، اسلیمی، بوته جقه، گل فرنگ و… وجود دارد که هرکدام رمز و رازی دارد و هرکدام برای مکانی مناسب است.

فرش زمینه سرمه ای بسیار شیک و با اصالت است و حس اطمینان و اعتماد را به بینندگان القا می‌کند و خلاقیت و اعتماد درونی را زیاد می‌کند.

فرش سرمه ای با الگوهای طرح فرش ایرانی در شان خاص پسندان است و فضایی شاهانه، مجلل و لوکس خلق می‌کند و اقتدار و ابهت فضا را دوچندان می‌کند؛ به شرط آنکه انتخاب رنگ دیگر وسایل به درستی و اصولی انتخاب شود.

قیمت فرش سرمه ای جدید

قیمت فرش سرمه ای جدید با نقوش برجسته بیشتر است؛ ولی از آنجایی که طرحواره های آن در نگاه اول هر بیننده ای را مجذوب خود می‌کند و چند ثانیه ای ذهن بیننده را به دنیای گل و بوته‌ها معطوف می‌کند و همچنین تحولی عظیم در فضا ایجاد می‌سازد؛ از این رو کمتر ایرانی است که به فرش سرمه ای جدید با قیمت بالاتر آن توجه کنند؛ در حقیقت ایرانیان طالب زیبایی هستند و دوست دارند با پهن کردن فرش با طرح‌های زیبا دکوراسیونی قوی، چیدمانی خاص و شیک ایجاد کنند.

برای ایجاد دکوراسیون مدرنیته قوی و معاصر بهتر است فرش جدید سرمه ای با رنگ سفید ترکیب شود و این ترکیب برای دکوراسیون‌های کوچک بسیار مناسب است و از تیرگی رنگ زمینه می‌کاهد و این ترکیب برای دکوراسیون های میمینالیست فوق العاده است.