دسته‌بندی نشده

معایب نخ ورژن چیست؟

معایب نخ ورژن چیست

معایب نخ ورژن و نکاتی که باید بدانید

هر نخی مشخصه‌ های خاص دارد که باعث تمایز آن از دیگران یافت می‌شود و بعضا با مشخصه های ظاهری و در نهایت با آزمایش می‌توان الیاف را با یکدیگر تشخیص داد. بر همین اساس هر نخ مزایا و معایب مخصوص به خود دارد که باید به صورت کامل شناسایی و معرفی گردد.قبل از اینکه بدانید معایب نخ ورژن چیست، باید یک سری موارد را بدانید.

نخ ورژن چیست؟ نخ ورژن یکی از الیاف گروه پتروشیمی است که از فرآوری گرانول به دست می‌آید.

و اما فرش ورژن چیست؟ فرش ورژن با قیمت ارزان به مرحله بافت رسید و در نهایت فرش ارزان‌ قیمت در بازار فرش با رشد خوبی همراه شد. فرش ورژن دارای مزایای بسیاری مانند قیمت ارزان، کیفیت خوب، ضخامت بالا، عمر مناسب می‌باشد؛ اما معایبی هم در خود دارد که در این مقاله سعی کردیم شما را با آنها آشنا سازیم.

جالب است بدانید محصولات در تمامی صنعت‌ ها با وجود مزایایی که دارد، نواقص و معایبی نیز در کنار آن دارند؛ پس محصول صد در صد بدون ایراد و عیب وجود ندارد؛ ولی برای داشتن یک فرش ارزان باکیفیت، لازم است تمامی مزایا و معایب فرش را بشناسید و فرشی با کمترین عیب و بیشترین مزیت بر اساس نیاز و بودجه ی خودتان تهیه کنید.

 

مزایا و معایب نخ ورژن از نظر ویژگی‌ های اصلی آن

کیفیت و مرغوبیت مطلوب

کیفیت نخ ورژن در مقایسه با نخ آکریلیک به عنوان بهترین نخ و همچنین سایر نخ ها در حد مطلوب و مناسب است؛ به‌ همین علت در صنعت فرش و تولید فرش ورژن سهم بالایی را به خود اختصاص داده است؛ در واقع طول عمر مناسب فرش برای بانوان باسلیقه‌‌ی ایرانی اهمیت بسزایی دارد؛ به دلیل اینکه فرش یک کالای مهم در خانه شناخته می‌شود و کیفیت و مرغوبیت آن بسیار اهمیت دارد.

اما نکته قابل توجه این است که نخ ورژن با وجود کیفیت خوب مانند پلی استر و بی سی اف در مقابل حرارت مستقیم و یا گذاشتن ظرف داغ روی فرش اندکی ضعیف است و احتمال سوختن تار و پود ها در بافت فرش وجود دارد؛ پس دقت نمایید از قرار دادن اجسام داغ به‌ طور مستقیم روی فرش جلوگیری شود.

شایان ذکر است که از نکات نگهداری فرش ماشینی با طول عمر بالا برای تمامی الیاف، جلوگیری از تماس مستقیم فرش با حرارت زیاد است.

معایب نخ ورژن فرشیما

 

یکنواختی و یکرنگی فرش

نخ ورژن به‌ دلیل ثبات رنگی مناسب به هنگام شستن های مکرر رنگ پریدگی و کمرنگ شدن در بافت فرش به مقدار قابل توجهی کم می‌باشد.

توجه داشته باشید در اثر تابش نور خورشید در طولانی مدت دچار رنگ ‌پریدگی می‌شود و امکان کم رنگ شدن بافت فرش وجود دارد؛ لذا نه تنها در مورد فرش ورژن بلکه این ویژگی در مورد تمامی فرش ها صدق می‌کند که اگر بخواهید از فرش ماشینی برای سال‌ های طولانی با همان کیفیت و زیبایی استفاده نمایید سالیانه 1 یا 2 بار فرش را سروته نمایید و محل آفتاب گیر بودن فرش را با قسمت های دیگر منزل جابجا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *