دسته‌بندی نشده

نخ ورژن چیست؟

نخ ورژن چیست

نخ ورژن اولین تأثیر خود را در بافت زیبا با قیمت ارزان فرش حاصل کرد. از طرفی دوام این نخ بسیار بالا است؛ به‌طور خلاصه با ویژگی‌ های اصلی این نخ جادویی آشنا می‌ شویم تا در شناخت یک فرش ارزان‌ قیمت مطلع باشیم.

 

نخ ورژن یا ویرجین چیست؟

یکی از نخ‌ های باکیفیت و پرآوازه که کارایی خود را در چند سال اخیر به‌ خوبی نشان داده است، نخ ورژن یا ویرجین است. افزایش هزینه‌ های مواد اولیه باعث شد تا نخ ورژن مورد توجه تولیدکنندگان قرار بگیرد و از اهمیت بالایی برخوردار شود. نخ ورژن از الیاف مصنوعی تولید می‌ شود و این نخ با کیفیت از مواد درجه یک پتروشیمی از جنس گرانول نو ساخته می شود.

 

ویژگی های نخ ورژن چیست؟

نخ ورژن مانند دیگر نخ ها دارای ویژگی هایی است که به آن ها اشاره می کنیم:

  • لطافت
  • دوام بالا
  • پایداری رنگ

 

نخ ویرجین چیست

 

لطیف بودن نخ ورژن

اولین خصوصیت نخ ورژن، لطافت بی‌ اندازه آنست که به‌ هنگام لمس کردن بسیار محسوس است و روح را همواره جلا می‌ دهد؛ این نرمی در قیاس با الیاف پلی استر مشهود است.

لطافت فرشی که با نخ ورژن در اثر پا خور بودن آسیبی نمی‌ بیند و روزانه به تماشای باغ پرگل دعوت هستیم.

 

بادوام بودن و مرغوبیت زبان زد نخ ورژن

از آن‌ جایی‌ که این نخ لطیف مداومت زیادی نسبت‌ به نخ‌ های دیگر دارد تحولی چشمگیر در تولیدات فرش به وجود آورد، به‌ گونه‌ ای که دوام آن دلیلی شد تا تولیدکنندگان زیادی از این نخ مرغوب استفاده کنند. فرش ورژن بافته‌ای است پراهمیت که در اداره و منزل شناخته‌ شده است و جانشین فرش‌ های ماشینی با دیگر الیاف است.

 

پایدار بودن رنگ نخ ورژن

هرگاه شما اراده خرید یک فرش با کیفیت کردید باید در نظر داشته باشید فرشی تهیه نمایید که به‌ مرور زمان رنگ فرش دچار آسیب نشود و در اثر شستن کم‌رنگ نشود و گل‌ های بی‌ جان همیشه نغمه‌ سرای محیط شما باشد. این باغ بهاری با گل‌ های رقصان نیاز به رنگ‌ ها چشم‌ نواز و طنازی دارد تا جلب توجه کند.

نخ ورژن با ایجاد یکنواختی در بافت فرش و تثبیت رنگ آن در فرش مجالی به دیگر الیاف نمی‌ دهد و بی‌ شک برترین‌ ها را هدیه منزل شما می‌ کند. مشاهده‌ این فرش براق قلب شما را تسخیر می‌ کند.

 

فرش با نخ ورژن، بافته‌ ای رؤیایی به وسعت قلب تپنده بافنده

یکی از انواع فرش ماشینی با توجه به خصوصیات بالا، فرشی است که از نخ ورژن بافته شود. فرش با نخ ورژن مزیت‌ های بی‌ شماری را برای تولیدکنندگان این صنعت فخرآمیز نیز دارد.

اولین مزیت این فرش، به‌علت نخ مناسب و ارزان، کاهش هزینه تولید فرش است که آن را تبدیل به یک بافته ارزان‌ قیمت؛ اما در عین حال بادوام عالی کرده‌ است.

بافته‌ های ورژن، تار و پودها را مانند بخت یارها به‌ هم گره می‌ زند و فرشی پر از نقش و نگار را در یک قاب به تصویر می‌ کشد که حتی اقشار پایین هم می‌ توانند صاحب این دشت لاله شوند.

می‌ توان به افرادی که همیشه دچار حساسیت پوستی هستند و به پرزهای فرش آلرژی دارند این مژده را دهیم که فرش‌ های ورژن حلال این مشکل است و با پرزدهی بسیار اندک ضامن سلامتی آن‌ ها می‌ باشد.

یکدست بودن بافت فرش با نخ ورژن، در فضای تیره‌ این قاب دعوت به‌ روشنی می‌ شود و ترنج های آفتابی، فضا را ستاره باران می‌ کنند و جلوه‌ یونیک و دل‌ نشینی به فرش می‌ بخشند.

در کنار تمام مزایای فرش با نخ ورژن لازم است تا بدانید فرش با نخ ورژن در اثر حرارت مستقیم آسیب می‌ بیند و بافت فرش جمع می‌ شود؛ پس در نگهداری این فرش زیبا دقت لازم را داشته باشید.

بدلیل ضخیم بودن بافت فرش، گل‌ های طرح فرش، ظرافت کافی ندارند و تار و پود ها را به‌ صورت درشت در کنار هم نشان می‌ دهند. بافته ورژن با مشخصات کلی قیمت پایین، کیفیت بالا، دوام مناسب و ثبات رنگ موردنظر می‌ تواند در گروه فرش‌ های ماشینی ارزان‌ قیمت قرار بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *