دسته‌بندی نشده

خوابیدن روی فرش ماشینی

خوابیدن روی فرش ماشینی

یکی از مسائلی که برای برخی افراد عجیب یا ناراحت‌کننده به نظر می رسد خوابیدن روی فرش ماشینی کاشان است که در مواردی برای برخی افراد مناسب است. اگر به هر دلیلی دسترسی به تختخواب یا سطح مناسب برای خوابیدن ندارید می توانید برای مدتی بر روی فرش ماشینی بخوابید.

خوابیدن روی فرش ماشینی باید با شرایط و نیازهای شما هماهنگ باشد و بهتر است در صورت امکان از تخت خواب استفاده نمایید؛ اما در مواقع ضروری خوابیدن روی فرش ماشینی گزینه موقت خواهد بود که ممکن است برای شما مناسب باشد.

 

فرش ماشینی برای خوابیدن گزینه مناسبی است یا خیر؟

فرش ماشینی برای خوابیدن یک گزینه موقت و مناسب است؛ در صورتی که جایگزین دائم برای تخت خواب نباشد. فرش ماشینی از جنس مواد نرم با ضخامت بالا می تواند قابلیت انعطاف و انتقال آسان را داشته باشد و مناسب برای یک سفر، خوابگاه یا سرایداری باشد.

 

خواب روی فرش ماشینی

 

استفاده از فرش ماشینی برای خوابیدن دارای نقاط ضعفی است که منجر به دردهای عضلانی می شود. به طور کلی اگر امکانش وجود دارد توصیه می شود از یک تخت خواب استاندارد استفاده کنید تا بهترین پشتیبانی و راحتی را برای خوابیدن در طول شب داشته باشید؛ در غیر این صورت فرش ماشینی با ضخامت بالا می تواند گزینه مناسبی باشد.

 

نکات ضروری هنگام خوابیدن روی فرش ماشینی

چند نکته برای خوابیدن روی فرش ماشینی را باید مطرح نماییم تا به آن توجه شود.

  • سطح رویی فرش ماشینی را ابتدا تمیز نمایید تا ذرات گرد و غبار و اشیاء حذف شود و به راحتی بتوانید بهترین مکان را برای خود تهیه نمایید.
  • از آن جایی که فرش ماشینی نرم تر از سطوح سخت مانند زمین است نیاز به تعادل بیشتری برای خوابیدن دارد؛ پس با دقت بیشتری از آن استفاده نمایید.
  • از آن جایی که فرش ماشینی پشتیبانی لازم را برای مفاصل و استخوان ها ندارد؛ لذا برای افزایش پشتیبانی از یک کفپوش محافظ استفاده کنید.
  • در طول شب دمای فرش ماشینی احتمالا تغییر می کند و برای گرم نگه داشتن خودتان بهتر است از یک روتختی اضافی استفاده نمایید.
  • برای کاهش صداهای بیرونی در هنگام خوابیدن بر روی فرش ماشینی می توانید از گوش بند استفاده نمایید.

 

مضرات خوابیدن روی فرش ماشینی

خوابیدن روی فرش ماشینی به طور کلی معمولاً مشکلی ایجاد نمی کند و در برخی موارد حتی می تواند مفید باشد: اما برخی از انواع مضرات و معایبی که دارد را بهتر است به آن اشاره نمایید.

 

خوابیدن روی فرش

 

فرش ها به دلیل نرم و عدم فشرده بودن، نمی توانند حمایت کافی برای خوابیدن را ارائه دهند و این عدم پشتیبانی باعث می شود که تنش و درد در قسمت هایی مانند گردن، پشت و مفاصل حاصل شود.

فرش ها نسبت به سطح صاف و سفت مانند بالشت هنگام خوابیدن کمتر شوک را جذب می کنند و این باعث فشار روی بدن می شود و در نتیجه باعث ایجاد درد و سختی در بعضی از نقاط مانند کمر و مفاصل خواهد شد.

برخی از افراد ممکن است به مواد موجود در فرش ها مانند گرد و خاک، مواد شیمیایی مورد استفاده در فرش یا حتی الیاف مصنوعی حساسیت داشته باشند. این آلرژی های ناخوشایند باعث ایجاد آبریزش بینی، سرفه یا خارش پوست می شود و از نظر ایمنی و سلامتی تضمینی نیست.

فرش ها به دلیل جذب راحت ذرات آلوده و میکروب ها بهداشتی نمی باشند و باعث ایجاد محیطی مناسب برای رشد باکتری و قارچ ها خواهند شد که منجر به عفونت های پوستی یا التهاب های ریوی و سایر مشکلات بهداشتی خواهند شد.

امروزه الیاف های هیت ست شده در مانند فرش ماشینی آکرولیکی فرشیما ضد حساسیت و بدون پرزدهی می باشند؛ لذا از نظر سلامتی و ایمنی تضمینی است و باعث ایجاد حساسیت های پوستی یا ریوی برای افراد نمی شود.

 

خوابیدن روی فرش های ماشینی

 

به طور کلی اگر قصد خوابیدن بر روی فرش ماشینی را دارید ابتدا باید تمیز باشد و اگر شما نسبت به مواد و الیاف آن حساسیت نداشته باشید خوابیدن روی آن مشکلی ایجاد نمی کند. برای راحتی بیشتر و جلوگیری از مشکلات ممکن استفاده از بالشتک و تخت مناسب توصیه می شود.

 

فواید خوابیدن روی فرش ماشینی

خوابیدن روی فرش ماشینی ممکن است مزایای و فوایدی را به همراه داشته باشد هرچند که در کنار آن مشکلاتی نیز خواهد بود.

برخی از افراد ممکن است فرش های ماشینی را در مقایسه با سطوح سخت و سفت راحت تر بدانند و فرش های ماشینی نسبتاً نرم و انعطاف‌پذیر را برای خود انتخاب نمایند.

در سفرهای کوتاه مدت یا مواقعی که با تجهیزات خوابیدن در دسترس نیست خوابیدن روی فرش ماشینی مفید خواهد بود.

به طور کلی خوابیدن روی فرش ماشینی در شرایط عادی و به صورت مداوم توصیه نمی شود؛ به دلیل مشکلاتی که ممکن است به همراه داشته باشد. در صورت لزوم و در شرایطی که تخت و بالشتک در دسترس نیست توصیه می شود از این روش استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *