دسته‌بندی نشده

معایب فرش گل برجسته

معایب فرش گل برجسته

فرش گل برجسته فرشی است که در آن الگوها و طرح ها به صورت برجسته و نمایان بر روی سطح فرش قرار می گیرند. این فرش ها حاوی نقوش و طرح های گلی و اشکال هندسی بر روی سطح هستند که باعث برجستگی و حس واقعیت در ظاهری بافت آن می شوند.

با این حال برخی از این نوع فرش ها معایبی دارند که در زیر به آن ها اشاره می کنیم. از معایب فرش گل برجسته سختی تمیزکاری، سختی و عدم راحتی، عدم کاربرد عمومی، محدودیت در چیدمان مبلمان، قدرت فرسایش، مشکل در جابجایی و قیمت فرش گل برجسته می باشد.

 

بررسی کلی معایب فرش گل برجسته

برجستگی فرش گل برجسته باعث سختی فرایند و عمل تمیزکاری آن می باشد؛ چرا که ذرات گرد و غبار در شیارها و ریزش های آن جمع می شود؛ لذا باید مواد با دقت بیشتری از روی فرش برداشته شود.

برجستگی های گل در سطح فرش باعث می شود که سطح آن نسبت به یک فرش صاف و غیربرجسته سخت‌تر باشد. این امر باعث سختی و عدم راحتی افراد هنگام قدم زدن و استفاده روزانه خواهد شد.

معایب فرش برجسته

 

فرش گل برجسته به دلیل طرح و برجستگی های خاص در تمامی سبک ها و دکوراسیون ها سازگاری ندارد. این بدین معناست که در بعضی از دکوراسیون ها برای مطابقت با بقیه عناصر بهتر است از فرش های دیگر استفاده شود.

به طور کلی فرش گل برجسته در مکان های عمومی و پررفت و آمد که باعث آلوده شدن و ورود ذرات ریز به درون فرش می شود گزینه مناسبی نخواهد بود.
برجستگی های فرش باعث محدودیت در قرار دادن مبلمان و سایر المان ها و وسایل دکوری بر روی آن می شود. به عنوان مثال قرار دادن میز کناری یا صندلی بر روی گل برجسته های فرش مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد.

برجستگی های فرش در اثر استفاده از الیاف های نامرغوب می تواند ضعیف عمل کند و با ورود ذرات به بافت فرش در برخی نقاط آسیب وارد می کند.
به دلیل برجستگی های فرش جابجایی آن در فضای دکوراسیون داخلی مشکل ایجاد خواهد کرد؛ چرا که در بعضی نقاط نیاز به جابجایی فرش برای تمیزکاری دارید که در این هنگام می تواند مشکلاتی را ایجاد نماید.

 

فرش برجسته

 

از آن‌ جایی که فرش گل برجسته یکی از بافته های تزیینی و با کیفیت بالا می باشد قیمت بالاتری نسبت به فرش های ساده دارد؛ به همین خاطر محدودیتی برای برخی از افراد در تهیه و استفاده از آن ایجاد خواهد نمود.

تمامی این معایبی که گفته شد با توجه به کیفیت و طراحی خاص فرش گل برجسته دارای میزان متفاوت می باشد. انتخاب متخصصانه و مراقبت از فرش گل برجسته می تواند تمامی این عیوب را به حداقل برساند.

 

آیا فرش گل برجسته خوب است؟

یکی از سؤال های چالش برانگیز خریداران هنگام خرید فرش گل برجسته این است که آیا فرش گل برجسته خوب است یا خیر؟ در پاسخ به این خریداران باید بگوییم که فرش های گل برجسته به دلیل زیبایی و استفاده از مواد باکیفیت از فرش های مرغوب محسوب می شوند؛ اما برخی از افراد به دلیل معایبی که در آن ها دیده می شود ممکن است یک ترازی بین مزایا و معایب آن داشته باشند.

 

فرش گل برجسته

 

بسیاری از افراد عیب های ذکر شده را قابل قبول می‌دانند؛ اما از زیبایی و استعداد هنری این فرش ها لذت بیشتری می برند و از خرید آن رضایت دارند. در نهایت باید گفت انتخاب یا عدم انتخاب فرش گل برجسته بسته به سلیقه شخصی، نیاز دکوراسیون و عوامل مختلف محیطی دارد. زیبایی فرش های گل برجسته مجموعه فرشیما چنان خاص پسند و عام پسند است که خریداران را به فراموشی معایب آن وا می دارد.

 

فرش گل برجسته و حساسیت زا بودن آن

بسیاری از افراد به دلایل بهداشتی و ماندگاری آلاینده ها و جمع‌آوری ذرات در میان فرش های گل برجسته معتقدند که گزینه مناسبی برای کفپوش منازل نمی باشد. این افراد نسبت به حساسیت زا بودن فرش ها نگران هستند؛ لذا فرش های سطح صاف با کمترین برجستگی را برای خود انتخاب می کنند.

 

بررسی معایب فرش گل برجسته

 

برای برطرف سازی حساسیت زا بودن فرش های برجسته بهتر است به کرار در زمان و فواصل کوتاه و منظم از آلاینده ها و آلودگی ها زدوده شوند؛ از اینرو جارو کردن منظم در این امر بسیار دخیل می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *