دسته‌بندی نشده

چگونه سوسک فرش را از بین ببریم؟

چگونه سوسک فرش را از بین ببریم

سوسک فرش یا به عبارتی سوسک قهوه ای نوعی حشره کوچکی است که به طور معمول در منازل و ساختمان ها یافت می شود و محل تغذیه آن ها از الیاف طبیعی مثل پشم، پنبه و پر می باشد. از چالش های هر خانه‌دار این است که چگونه سوسک فرش را از بین ببریم؟

 

کنترل ورود سوسک فرش و جلوگیری از آسیب رساندن آن

نکته ای که در اینجا مهم است این است که چگونه سوسک فرش را از بین ببریم تا آسیب زیادی به پارچه یا فرش و مواد دیگر بافته ها نرساند. برای کنترل سوسک فرش و جلوگیری از آسیب رساندن، اقداماتی که در ذیل گفته می شود را باید انجام داد.

در ابتدا منزل یا سطوحی که از آنها استفاده می شود توسط جاروبرقی یا مکنده تمیز نگه دارید.

 

از بین بردن سوسک فرش

 

استفاده از مواد شیمیایی مثل پودر ضد حشره برای کنترل سوسک فرش همیشه در دسترس است و گزینه مناسبی می باشد.

البته هیچ روشی کاملا جلوی ورود سوسک فرش به منزل را نمی گیرد؛ اما با استفاده از چند اقدام پیشگیرانه می توانیم این احتمال ورود را به حداقل برسانیم.

 

اقدامات پیشگیرانه برای ورود سوسک فرش به محیط

حفظ نظم و تمیزی منزل یا مناطقی که آلودگی و ذرات غذایی در او وجود دارد از روش های پیشگیرانه برای عدم رساندن ورود سوسک می باشد.

روزانه با کمک جاروبرقی و یا مکنده های قوی موهای ریخته شده یا پوست های مرده و ذرات غذایی را از روی کف فرش و سطوح دیگر جمع‌آوری نماید.

مواد بافته شده و لباس های خود را تمیز و خشک نمایید و در کیسه های پلاستیکی مقاوم نگهداری نمایید.

 

سوسک فرش

 

نواحی ورود درب و پنجره را که شکاف دارند به خوبی محکم نموده تا باعث کاهش ورود سوسک فرش شوید.

سوسک فرش تمایل به زندگی در محیط های مرطوب را دارد؛ لذا اگر فرش شما دچار رطوبت یا خیسی شد بهتر است آن را سریع خشک نمایید تا مانع نفوذ رطوبت به داخل فرش و محل سکونت شوید.

سوسک فرش به مکان های مرطوب مانند حمام، آشپزخانه و سرویس های بهداشتی علاقه دارد؛ پس با کمک دستگاه خشک کننده هوا مانع رطوبت به داخل منزل شوید.

با کمک مواد ضد حشرات مانند اسپری و پودر سوسک کش فرش با کمک دستورالعمل های مربوط به آن می توانید از شر آن ها خلاص شوید.

 

راه های از بین بردن سوسک فرش

برای از بین بردن سوسک فرش به یک برنامه کامل نیاز دارید و با دنبال کردن این مراحل می توانید در انجام این عملیات موفق باشید.

  • حفظ بهداشت شخصی اولین مرحله ای است که باید آن را رعایت نمایید و با کمک دستکش یکبار مصرف و آب صابون دست های خود را بشویید و از این کار مطمئن شوید.
  • تمیز کردن فرش در مرحله دوم با کمک مکنده برقی یا جاروبرقی انجام می شود؛ لذا با این کار می توانید آلودگی ها و سوسک ها را از روی فرش جمع نمایید.
  • با کمک محلول های شوینده در دسترس، سوسک ها را از بین ببرید و با مشخص نمودن زمان کافی دوباره از جاروبرقی استفاده نمایید.
  • در صورتی که سوسک ها همچنان مشکل ایجاد می کنند استفاده از آفت کش گزینه مناسبی می باشد که با استفاده از دستورالعمل ها و احتیاط های لازم می توانید از آنها استفاده نمایید.

 

راهکارهایی برای جلوگیری از ورود دوباره سوسک فرش

برای جلوگیری از بازگشت سوسک ها بهتر است پیشگیری های لازم را انجام دهید؛ لذا همیشه فرش را تمیز نگه داشته و از ریختن مواد غذایی بر روی آن خودداری نمایید.

جستجوی منظم فرش و استفاده از روش های ضد سوسک مانند قرار دادن قطعات معطر می تواند در این مورد به شما کمک کند.

تمیز نگهداشتن بحرانی ترین نقاط فرش به‌خصوص لبه ها، جوانه ها و نقاط بافت درونی در پیشگیری ورود دوباره کمک می کند.

مکان هایی مثل مبلمان، کتابخانه ها و پرده ها بهتر است همیشه تمیز نگهداشته شود و عاری از رطوبت باشد.

 

راهکار از بین بردن سوسک فرش

 

در صورتی که تمام تلاش های شما برای از بین بردن سوسک فرش کافی نبود بهتر است با متخصص مبارزه با آفات تماس بگیرید و در صورت لزوم اقدامات حرفه ای تر انجام شود.

یکی دیگر از راه‌های از بین بردن سوسک فرش استفاده از فرش های باکیفیت و تولیدشده از مواد درجه یک می‌ باشد. تمامی فرش های مجموعه فرشیما از مواد درجه یک و باکیفیت تهیه شده اند تا از نفوذ رطوبت و خیسی به بافت فرش جلوگیری کنند؛ لذا از ورود سوسک فرش جلوگیری به عمل میاورد.

از طرفی اگر در محیطی باشید که سوسک فرش وجود داشته باشد این فرش ها در اثر شستشو های مکرر و یا جاروهای روزانه همانند روزهای اول کیفیت خود را حفظ نموده و سالیانه طولانی عمر مفید خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *