دسته‌بندی نشده

نحوه انداختن فرش در منزل

نحوه انداختن فرش در منزل

انداختن فرش در منزل می تواند به شکلی منظم و دقیق صورت گیرد تا زیبایی را به فضا ببخشد. باید بگوییم که فرش باید به صورتی قرار بگیرد که پایه جلویی مبل بر روی آن باشد تا پس از نشست و برخاست احساس نارضایتی را به افراد دست ندهد. از دیگر قوانین مهم و کاربردی برای انداختن فرش می توان گفت که فرش باید 45 سانت از دیوار فاصله داشته باشد تا فضا را بزرگ‌تر و دیدنی تر ایجاد کند.

 

مراحل اصلی انداختن فرش در منزل

قبل از انداختن فرش 1200 شانه و یا بافته های ماشینی متفاوت دیگر اطمینان حاصل نمایید تا اتاق خالی از اشیاء و موانع باشد. این کار به شما اجازه می دهد تا بتوانید بدون هیچگونه مشکلی فرش را در محل مورد نظر خود قرار دهید.

 

روش انداختن فرش در منزل

 

مکانی را که برای قرار دادن فرش 700 شانه و یا سایر بافته هایی که خریداری کرده اید، انتخاب می کنید بهتر است اندازه فضای موجود و متناسب بودن آن با دیگر عناصر موجود در دکوراسیون داخلی مانند میز، مبلمان و پرده‌ها باشد.

اگر فرش شما بر روی سطح لغزنده قرار می‌گیرد برای جلوگیری از لغزش آن بهتر است از زیر فرش از جنس لاستیک یا پلاستیک استفاده شوند.

آماده کردن فرش امری بسیار مهم است؛ پس بهتر است ابتدا آن را تمیز نمایید و فرش را به آرامی و با دقت در محل مورد نظر قرار دهید.

 

فرش ماشینی در منزل

 

تراز کردن فرش یکی از اموری است که بهتر است در محیط انجام شود. در صورت نیاز نیز می توانید با پوشش های ضد لغزش فرش را بر روی زمین تثبیت و متصل نمایید.

پس از قرار دادن فرش نیز از تمیزکاری نهایی آن غافل نشوید تا هرگونه چین یا ذرات ریز را از روی فرش بردارید و آن را به طور کامل تمیز کنید.

 

نکاتی ریز اما کاربردی هنگام انداختن فرش در منزل

هنگام استفاده از فرش در منزل بهتر است به ترکیب رنگ و طرح آن توجه کنید تا زیبایی بیشتری را به فضا ببخشید. بهتر است فرش هایی را که در کنار هم قرار می دهید از نظر طرح و رنگ و سبک متناسب باشد.

 

بهترین روش انداختن فرش در منزل

 

هنگام استفاده از فرش با طرح های خاص بهتر است آن را بر اساس قرارگیری در اتاق ها تنظیم شود. به عنوان مثال فرشی با طرح راهرو را در جهت طولی و فرشی با مستطیل را در جهت عرض قرار دهید، این کار به حفظ تعادل و هماهنگی کمک می کند. رعایت نسبت ابعاد فرش با ابعاد اتاق از اصول اساسی استفاده از فرش است. با این وجود با استفاده از فرش های بزرگ‌تر در فضاهای بزرگ‌ و فرش های کوچک‌تر در محیط های کوچک استفاده نمایید.

 

قوانین انداختن فرش در خانه

 

توجه به نور مناسب هنگام انداختن فرش در منزل

توجه به نور در هنگام انداختن فرش در محیط بسیار مهم است. در اندازه گیری نور مناسب برای فرش نور طبیعی نقش مهمی را ایفا می کند؛ لذا بررسی نور طبیعی از کدام جهت ورودی و در کجای اتاق بیشترین شدت نور را دارد اهمیت بالایی دارد.

فرش را در نزدیک ترین پنجره قرار دهید تا از نور خورشید استفاده شود و فضا را روشن و زنده‌تر نمایید. در صورتی که نور خورشید مستقیماً بر روی فرش تابش می کند باعث افتادن سایه بزرگ و نامنظمی روی فرش می شود که به اصطلاح زیبایی فرش را کاهش می دهد. برای جلوگیری از این امر بهتر است از دریچه، کرکره یا پرده استفاده نمایید تا تابش مستقیم نور بر روی فرش کمتر شود.

 

نحوه انداختن فرش در منزل چگونه است

 

با استفاده از نورهای مصنوعی مانند چراغ های سقفی یا لوستر بازتاب نور را بر روی فرش های متنوع فرشیما افزایش دهید. هنگام انداختن فرش در منزل به نور مناسب توجه نمایید و در نظر داشته باشید تأثیر نور بر فرش به میزان رنگ، بافت آن و فضای اتاق مرتبط می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *