دسته‌بندی نشده

فرش افشان بهتره یا ترنج دار؟

فرش افشان بهتره یا ترنج دار

یکی از بحث های چالش برانگیز خریداران به هنگام انتخاب فرش های ماشینی و دستباف این است فرش افشان بهتره یا ترنج دار؟ بهتر است بگوییم از فرش افشان می توان در دکوراسیون های مدرن و کوچک استفاده کرد؛ بدین دلیل که بافته های افشان قابلیت بزرگ کردن دکوراسیون داخلی را دارند و می توانند محیطی دلباز را برای منزل افراد ایجاد کنند. از فرش های ترنج دار نیز می توان در دکوراسیون های کلاسیک یا سنتی استفاده کرد. به طور کلی به دلیل اینکه نقشه های ترنج دار از نقوش زیادی برخودار هستند می توانند مورد توجه خاص پسندان قرار گیرند.

 

فرش ترنج دار بخرم یا فرش افشان؟

فرش افشان به طرح ها و نقش های از بافته هایی می گویند که بدون ترنج و لچک بافته می شود و در فضاهای کلاسیک و مدرن کارایی بیشتری دارند و در سالن ها و اتاق های پذیرایی زیبایی بیشتری را به ارمغان می آورند.

 

انتخاب طرح فرش ایرانی

 

فرش های ترنج دار که از طرح ها و نقش های هندسی ساده‌تر و کم جزئی استفاده می شود و معمولاً در مرکز فرش یک ترنج دایره ای یا به شکل هندسی دیگری وجود دارد. در کنار ترنج مرکزی، لچک هایی وجود دارد که یا به صورت منفصل یا طره وار می باشند. فرش های ترنج دار معمولاً در اتاق های خواب و مناطق پذیرایی استفاده می شوند که در طرح ها و رنگ بندی های مختلف می باشند.

انتخاب بین فرش افشان و ترنج دار بستگی به سلیقه، استایل دکوراسیون داخلی و نیاز شما دارد. اگر به دنبال یک طرح پیچیده و رنگارنگ برای دکوراسیون ها و محیط‌های کوچک هستید و می خواهید فضای خود را بازتر نشان دهید فرش افشان گزینه مناسبی است. اگر شما به دنبال یک فرش ساده و ظاهری مینیمال هستید که می خواهید در فضاهای بزرگ از آن استفاده نمایید فرش های ترنج دار انتخاب خوبی خواهند بود. به‌طور کلی برای وسیع تر نشان دادن دکوراسیون از فرش افشان و برای ایجاد محفلی گرم و صمیمی در مکان های بزرگ از فرش ترنج دارمی توان استفاده نمود.

 

در کجا فرش ترنج دار یا افشان استفاده کنم؟

مکان های مختلفی که می توانید فرش افشان و ترنج دار را در آنجا استفاده نمایید عبارتند از سالن پذیرایی، اتاق خواب، کتابخانه، سالن مطالعه و فضاهای تجاری. در سالن های پذیرایی برای خوب نشان دادن فضای دکوراسیون می توانید از فرش افشان استفاده نمایید و آن را به عنوان یک جزو تزیینی در فضای پذیرایی خود قرار دهید.

برای داشتن یک طرح ساده‌تر و مینیمال و به شکلی زیبا آرامش بخش در اتاق خواب از فرش های ترنج دار استفاده نمایید. اگر در خانه یا محل کار خود سالن مطالعه و کتابخانه دارید می توانید از هر دو فرش استفاده نمایید که این بسته به سلیقه شخصی شما دارد.

 

فرش ترنج دار

 

در فضاهای تجاری مثل هتل ها، رستوران ها و فروشگاه ها معمولا فرش افشان بسیار محبوب است؛ چرا که این بافته در طرح ها و رنگ های گرافیکی بالا طراحی می شوند و باعث جلب توجه مخاطبان می شود و به فضاهای تجاری زیبایی و شکوه خاصی می بخشد. با وجود این انتخاب بین فرش افشان و ترنج دار که بر اساس سلیقه شماست بهتر است از فرش های باکیفیت و مقاوم استفاده شود.

 

فرش ترنج دار در محیط های کوچک

اگر زمانی از یک فرش ترنج دار خوشتان آمد که خواستید در فضای کوچک از آن استفاده نمایید پیشنهاد می شود از رنگ های روشن و بازتابنده نور استفاده کنید. رنگ های روشن فضا را بزرگتر و بازواقعانه تر به نظر می رساند. فرش های سفید یا روشن در کنار رنگ های آبی آسمانی، صورتی، زرد و طلایی فضا را بزرگ‌تر جلوه می دهند و در عین حال حس تمیزی و تازگی را به محیط می افزایند.

فرش های نقره ای ترنج دار یک حس مدرن و شیکی را در فضاهای کوچک ایجاد می کنند. فرش های ترنج دار فرشیما با رنگ نقره ای یا دلفینی و فیلی فضا را سبک و باز نشان می دهند. آبی ملایم از دیگر رنگ هایی است که باعث ایجاد آرامش و تجدیدنظر می شود و باعث انسجام بیشتر، حالتی دلپذیر به محیط می بخشد.

 

فرش افشان در فضای کوچک بهتره یا در فضای بزرگ؟

استفاده از فرش افشان در فضای کوچک و فضای بزرگ بسته به عواملی مثل سبک دکوراسیون، میزان نورپردازی، ترتیب مبلمان و نیازهای شما دارد. هر دو حالت می تواند جذاب و مناسب باشد؛ اما در کنار آن باید به برخی نکات باید توجه شود. استفاده از فرش افشان در فضای کوچک حس دلچسبی و ایجاد عمق و پراکندگی را ایجا و فضا را جذاب تر می کند.

 

فرش افشان

 

فرش افشان با طرح های خلوت و ساده در فضای کوچک در وسعت دهی محیط کمک شایانی می کند. در فضای بزرگ نیز این فرش با طرح های شلوغ و گل های درشت باید استفاده شود. چنانچه گل های فرش افشان هرچه بزرگ‌تر باشد فضا جلوه و جذابیت بیشتری پیدا خواهد کرد و در کاهش احساس خالی و سردی فضا مؤثر خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *