دسته‌بندی نشده

معایب فرش سرمه ای

معایب فرش سرمه ای

تمامی طرح ها و رنگ های فرش ممکن است نکات قوت و ضعف خود را داشته باشند که فرش سرمه ای نیز در این مورد صادق می باشد. فرش سرمه ای رنگی تیره است و در فضاهای کوچک و تاریک باید با دقت انتخاب شود. فرش سرمه ای بالطبع یک انقباض بصری را ایجاد کرده و فضا را کوچک‌تر نشان می دهد. اگر فضای شما از قبل کوچک است بهتر است در کنار فرش سرمه ای از رنگ های روشن بر روی دیوار، سقف، مبلمان کمک گرفته و از روشنایی مناسب و آینه های غافل نشوید. یکی از معایب فرش سرمه ای به دلیل رنگ تیره این است که توانایی دارد تا نور را جذب کند و تاریکی را تا حدی تشدید نماید؛ لذا فضایی که در آنها نور کمتری وجود دارد احساس کوچک‌تر نشان دادن به آن دست می دهد.

در این مقاله ما به شما یاد می دهیم تا به استفاده از ترفندها و روش های دیزاین مناسب فضای کوچک و تاریک خود را با کمک فرش سرمه ای بهینه‌سازی نمایید.

 

معایب فرش رنگ سرمه‌ ای

فرش رنگ سرمه ای معایب خاص خود را دارد که می توان به بعضی از آنها اشاره نمود. رنگ سرمه ای شباهت بالایی را به رنگ مشکی دارد؛ لذا لکه ها و گرد و غبار را به راحتی نشان می دهد که این مسئله باعث نیاز به تمیزکاری مکرر فرش می شود تا ظاهر آن تمیز و خوش نما باقی بماند.

فرش سرمه ای به دلیل داشتن زمینه ای تیره نور را به خود جذب می کند و برای دکوراسیون داخلی فضایی تاریک با روشنایی کم را ایجاد می کند، بدین صورت این موضوع یکی از بزرگترین معایب فرش سرمه ای به شمار می رود.

فرش رنگ سرمه ای در تطبیق با دکوراسیون هنگام رنگ های تیره تضاد ایجاد می کند؛ لذا بهتر است با ظاهری روشن، فضایی هماهنگ را ایجاد نمایید. رنگ سرمه ای در فضا حس سنگینی را ایجاد کرده که باعث بارگیری بصری می شود و این مسئله به ویژه در فضاهای کوچک و تاریک بیشتر قابل مشهود می باشد.

 

ترفندهای مناسب برای استفاده از فرش سرمه ای

هنگام استفاده از فرش سرمه ای در فضاهای کوچک و کم نور بهتر است روش و ترفندهای زیر را بکار ببرید. با استفاده از رنگ های روشن و نورانی بر روی دیوارها و سقف فضا، شفافیت را ایجاد نمایید تا فضا بازتر شود. با کمک نورپردازی های مناسب و منابع نور قوی جلوه خوشایند را به فضا ببخشید.

در مناطق استراتژیک که باعث تعمیق نور و افزایش عمق دید هست از آینه استفاده نمایید. با کمک تمامی این ترفندها می توانید فضای کوچک و تاریک خود را به شکل مطلوب تغییر دهید.

 

معایب فرش رنگ سرمه ای

معایب فرش رنگ سرمه ای

 

رنگ های مؤثر و روشن مانند آبی ارغوانی، کرم، سفید، فیلی و نقره ای می تواند در کنار فرش سرمه ای فضا را دلباز و جذاب تر نماید.

از آنجایی که فرش سرمه ای به دلیل رنگ تیره و عمقی که دارد ظاهر لوکس و زیبا به فضای داخلی می بخشد که نمی توان از خرید آن غافل شد. این فرش تیره باعث یک نقطه قوتی برای دکوراسیون های شیک و مجلل است؛ اما برای داشتن یک فضای داخلی هماهنگ بهتر است از رنگ های روشن استفاده شود.

معایب متداول فرش سرمه ای

در ادامه مطلب به برخی از این عیب های متداول فرش سرمه ای اشاره می شود. فرش سرمه ای به راحتی نمک و لکه های سفید را آشکار می سازد به خصوص اگر بافت فرش طرحی باز باشد.

برخی از فرش های سرمه ای در اثر رنگها کیفیتی نامناسب پیدا می کنند به‌خصوص اگر از مواد با کیفیت پایین ساخته شده باشند. فرش سرمه ای در کل به دلیل رنگ تیره ممکن است نور را جذب کند و این امر باعث می شود که فرش دارای قسمت های تیره و سایه دار شود.

 

معایب فرش سرمه‌ای رنگ

معایب فرش سرمه‌ای رنگ

 

این معایب با جارو کردن روزانه و زدودن لکه و نمک به راحتی قابل حل می باشد. از طرفی فرش با کیفیت و تولید شده از مواد اولیه مرغوب می تواند شما را در داشتن یک فضای جذاب و دکوراسیون زیبا کمک نماید.

برای داشتن یک فرش سرمه ای در یک محیط بدون داشتن قسمت های تیره و سایه دار از نورپردازی های مستقیم یا غیرمستقیم مانند لوستر و هالوژن استفاده نمایید تا بهترین چیدمان را برای خود و مخاطبین ایجاد نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *