دسته‌بندی نشده

چیدمان فرش در پذیرایی ال مانند

چیدمان فرش در پذیرایی ال مانند

همان طور که می‌دانید یکی از اصلی ترین عاملین تاثیر گذار بر زیبایی دکوراسیون داخلی منازل را می‌توان طراحی و چیدمان مناسب منازل به ویژه پذیرایی که با ورود به هر خانه ای اولین نگاه به سمت آن است، بیان نمود؛ از این رو است که توجه به چیدمان فرش در پذیرایی به همراه چیدمان مبلمان که بیشترین تاثیرات را بر زیبایی منازلتان به همراه دارد، از مسائلی است که امروزه بیش از هر چیزی در طراحی داخلی بدان توجه می‌شود؛ البته که باید به مسئله شکل پذیرایی خود در این باره توجه نمایید؛ چراکه با توجه به شکل پذیرایی منازلتان که به صورت مربعی است یا مستطیلی و یا حتی ال شکل چیدمان های متفاوتی وجود دارد.

به سبب این که مرسوم ترین شکل پلان خانه و یا آپارتمان ها، پذیرایی ال شکل است موضوع مقاله گردآوری شده توسط گروه مجرب مشاورین فرشیما در زمینه چیدمان فرش در پذیرایی ال مانند است که شما را یاری می ‎نماید تا دکوراسیونی جذاب و ایده آل را داشته باشید؛ پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

 

اصول چیدمان فرش برای پذیرایی ال شکل

قطعا می‌دانید که پذیرایی ال شکل را به سبب شباهت نقشه این قسمت از ساختمان به L انگلیسی بدین نام می‌شناسند. ایده های مختلفی در دیزاین این چنین شکلی از پذیرایی جود دارد که باید با در نظر گرفتن کارایی که برای هر قسمت مد نظر شماست و سلیقه شخصی به چیدمان آن دست بزنید.

ما در این دست نوشته قصد داریم تا شما را با متداول ترین روش های چیدمان این سری از پذیرایی های ال مانند آشنا نماییم تا هم طراحی های کاربردی را در منازلتان داشته باشید و هم در کنار کاربردی بودن این چنین چیدمانی به فضایی جذاب درمنازلتان دست یابید.

اصولا چیدمانی که برای فرش در پذیرایی ال شکل وجود دارد بدین گونه است که بخشی به عنوان نشیمن و بخش دیگر برای قرار دادن میز ناهار خوری در نظر گرفته می‌شود که اغلب قسمت کوچکتر را برای قرار دادن میز ناهارخوری در نظر می‌گیرند.

 

چیدمان فرش ماشینی در پذیرایی ال مانند

 

البته که این موضوع کاملا بستگی به فضای کاربری شما و تعداد میهمانانی دارد که قرار است به منزل شما مراجعت نمایند؛ پس این که بگوییم حتما قسمت کوچکتر برای قرار دادن میز ناهارخوری در نظر گرفته می‌شود، کاملا نادرست است.

با این تفسیر می‌توان گفت که استفاده از میز ناهارخوری در قسمت بزرگتر پذیرایی ال مانند نیز امکان‌پذیر است و این مزیت چنین شکلی از پذیرایی است که دست شما را برای انتخاب باز نگه می‎دارد. البته که باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که اغلب سعی بر این می‌شود تا میز ناهارخوری در قسمتی از پذیرایی ال مانند قرار گیرد که متصل به آشپزخانه است.

با این توضیحات بیان شده می‌توان گفت بسته به این که کدامین قسمت از ال مانند در پذیرایی را برای قرار دادن میز ناهاخوری در نظر می‌گیرید، فرشی را باید با ابعاد مناسب انتخاب نمایید که متناسب با آن باشد.

به طور مثال برای قسمت ال مانند بزرگتر که میز ناهارخوری در نظر گرفته شده است باید ابعاد فرشی انتخاب شود که تمام میز و صندلی ها بر روی آن قرار داشته باشند؛ حتی اگر صندلی را به سمت عقب برای نشستن بکشیم.

بر خلاف این موضوع اگر قسمت ال مانند کوچکتر برای قرار دادن میز ناهارخوری در نظر گرفته می‌شود بهتر است متناسب با فضای کمتر این قسمت از پذیرایی، فرش خریداری شده با ابعادی باشد که تنها زیر میز و صندلی را پوشش دهد و با کشیدن صندلی به عقب برای نشستن، صندلی خارج از فرش قرار گیرد.

البته که باید بدین مسئله نیز توجه نمایید چون قرار گیری فرش برای میز ناهارخوی بدین گونه است که فرش بر زیر میز و صندلی قرار می‌گیرد؛ پس باید انتخاب شما سری فرش هایی باشد که مقاومت بالایی را داشته باشند یا به عبارت ساده‌تر در اثر قرارگیری پایه های میز و صندلی بر روی آن دفورمه نشود که در این باره پیشنهاد انتخابی برای شما انتخاب فرش 700 شانه است.

 

نکاتی که برای انتخاب فرش و مبلمان در پذیرایی ال گونه باید بدانید

با توجه به این که استفاده های زیادی برای پذیرایی ال گونه وجود دارد و شما می‌توانید از هر بخش ال مانند آن برای قسمت نشیمن یا قرار دادن میز ناهارخوری استفاده نمایید و این که کدامین فضا را بدان تخصیص دهید بسته به کاربری و سلیقه شما دارد؛ اما در کنار آن توجه به نکاتی که برای انتخاب فرش و مبلمان در پذیرایی ال گونه باید بدانید نیز از موضوعاتی است که نباید از آن غافل شوید و در زیر به بیان آن پرداخته ایم:

توجه به وضعیت فضا و نوع ارتباط آن‌ها

بهتر است قبل از انتخاب فرش و مبلمان برای پذیرایی ال مانند توجه به وضعیت فضا و نوع ارتباط آن‌ها را در نظر بگیرید تا بتوانید به بهترین چیدمان دست پیدا کنید. از سری نکاتی که در این باره باید بدان توجه نمایید را می‌توان موارد زیر بیان نمود:

  • توجه به قرارگیری آشپزخانه در کدام قسمت از فضای ال مانند و ارتباط بین دو فضا برای چیدمان مبلمان یا میز ناهارخوری
  • توجه به نقطه کانونی در پذیرایی ال گونه، نقطه کانونی در اصل محل قرارگیری تلوزیون و میز تلوزیون است که در چیدمان فرش برای پذیرایی و مبلمان تاثیر دارد.
  • توجه به نوع مبلمان که از نوع راحتی است یا استیل و انتخاب فرش با توجه به این موضوع در پذیرایی ال مانند
  • چیدمان مبلمان و فرش در یک راستا در پذیرایی ال مانند برای راحتی رفت و آمد
  • رعایت فاصله لبه فرش تا دیوار که برای مبلمان در حدود 30 تا 50 سانت و برای میز ناهارخوری تا حدود 20 سانتی‌متر است.

قرار دادن برخی از آیتم ها به صورت شناور

اگر در چیدمان پذیرایی ال مانند مبلمان شما به دیوار تکیه داده شده است و فرش در مقابل آن قرار گرفته است بهتر است مبل کوچکتر یا صندلی دیگری را در قسمت رو به روی آن و طرف دیگر فرش قرار دهید تا جریان پیوستگی چیدمان در پذیرایی رعایت شود، در ضمن این که به راحتی مسیر تردد باید توجه نمایید.

 

فرش مناسب با پذیرایی ال مانند و خرید و قیمت آن

با توجه به گفته های بالا به قطع به این موضوع رسیده اید که برای فرش پذیرایی ال مانند شکل خاصی وجود ندارد و در اصل همان فرش های ارائه شده در بازار با اشکال مستطیلی هستند که استفاده می‌شود. تنها باید به بحث انتخاب ابعاد مناسب، تراکم این بافته و طرح و نقش آن بسته به خلوتی و شلوغی فضا و یا مبلمان برای خرید توجه داشته باشید تا بتوانید به یک دیزاین داخلی جذاب در منازلتان برسید.

 

چیدمان فرش در پذیرایی شکل ال

 

البته که بررسی قیمت فرش ماشینی و خرید فرش مناسب با پذیرایی ال مانند نیز از دیگر مسائلی است که باید بدان توجه داشته باشید که در زیر به توضیح آن پرداخته ایم:

اگر به دنبال خرید فرش برای پذیرایی ال گونه هستید باید با توجه به اینکه فرش مورد تقاضای شما چه ابعاد و تراکمی دارد در کنار خصوصیاتی که برای این محصولات وجود دارد، قیمت آن را بررسی نمایید و بر اساس توان خود اقدام به خرید آن نمایید.

به طور کلی هر چه تراکم فرش بیشتر و ابعاد آن بزرگتر باشد به قطع قیمت در نظر گرفته شده برای فرش بالاتر خواهد بود که با خرید مستقیم و بدون واسطه از خود تولیدکننده دسترسی به قیمت کارخانه آن وجود دارد. به همین جهت شما می‌توانید نه تنها فرش های با قیمت کمتر بلکه محصولاتی با قیمت بالاتر را برای خرید با قیمت تولیدی و عمده تهیه نمایید به شرطی که به روش بیان شده به سراغ خرید محصول مورد نظر بروید.

فروشگاه اینترنتی فرش فرشیما یکی از مجموعه های است که در این راستا با فراهم آوری این شیوه خرید به دو صورت خرید آنلاین و خرید حضوری امکان دسترسی شما را به فرش برای پذیرایی مهیا نموده است تا بتوانید نه تنها متنوع ترین طرح و رنگ بلکه دسترسی به قیمت مناسب و کیفیت بالای محصولات را داشته باشید.

کیفیتی که به همراه ضمانت کتبی در تمامی دسته بندی های مختلف فرش های این مجموعه به شما خریداران محترم اعطا می‌شود تا با خیالی آسوده دست به خرید فرش از این مجموعه بزنید. نه تنها کیفیتی که برای فرش 700 شانه ارزان قیمت به شما اعطا می‌شود.

همچنین می‌توانید ضمانت کیفیت را برای قیمت فرش 1200 شانه تراکم 3600 گل برجسته که بالاست نیز دریافت نمایید تا با اطمینان کامل از هر جهت به خرید دست بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *