دسته‌بندی نشده

فرش 6 متری بهتره یا 12 متری؟

فرش شش متری بهتره یا فرش دوازده متری

فرش به عنوان یکی از المان های مهم در دکوراسیون داخلی، توانسته همراه با ارائه زیبایی، راحتی و دلپذیری را به فضا اضافه کند. خواهان این زیبایی علتی شد تا بسیاری از خریداران از خود بپرسند که فرش 6 متری بهتره یا 12 متری؟ در پاسخ به این افراد باید گفت هر دو فرش شش متری و دوازده متری در دکوراسیون داخلی منازل استفاده می شوند؛ اما انتخاب بین آن ها بستگی به فضای محیط و سلیقه شما دارد.

اگر فضای خانه یا اتاقتان کوچک است، فرش 6 متری (3 متر در 2 متر) مناسب است؛ چراکه این فرش جلوه زیبا و دلنشینی به اتاق می بخشد و محدوده فضایی را کاهش داده و کمک می کند تا اتاق بزرگتر و بازتر به نظر برسد.

 

فرش 6 متری انتخاب کنم یا فرش 12 متری؟

انتخاب بین فرش ۶ متری و ۱۲ متری به محیط و نیاز شما بستگی دارد؛ چراکه در فضاهای، کوچک فرش های 6 متری مناسب تر می باشند و فرش های 12 متری برای محیط های بزرگ‌تر. فرش های ۶ متری در فضاهای کوچک‌تر مانند راهروها و سرویس بهداشتی استفاده می شود.

اگر بخواهید فضای بزرگتر را تزئین نمایید؛ فرش ۱۲ متری بهترین گزینه است. فرش های دوازده متری برای اتاق های بزرگ چون سالن پذیرایی و نشیمن یا سالن غذاخوری مورد استفاده واقع می شود. برای تصمیم گیری درست لازم است به ابعاد دقیق فضا و همچنین طرح و سبک دکوراسیون و دیگر عناصر اتاق توجه نمایید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

مقایسه اجمالی بر کاربرد فرش ۶ متری و ۱۲ متری

توجه داشته باشید آنچه در انتخاب فرش مهم می باشد تطبیق آن با سلیقه شما و نوع کاربرد در محیط است؛ زیرا این فرش باید با سلیقه شما و باقی عناصر دکوراسیون خانه تان هماهنگی داشته باشد. در این راستا پیشنهاد می کنیم بهترین راه برای انتخاب فرش مناسب، کمک گرفتن از یک مشاوره طراح داخلی است. کارشناسان فرش با توجه به فضای خانه و سلیقه شما بهترین اندازه فرش را به شما پیشنهاد داده و راهنمایی های لازم را برای انتخاب طرح و رنگ مناسب در اختیارتان می گذارد.

 

کاربرد فرش ۶ متری

  • فرش ۶ متری مناسب فضاهای کوچک مانند اتاق خواب، اتاق کودکی یا اتاق پذیرایی کوچک‌تر می باشد.
  • قابلیت جابجایی و حمل آسان این فرش سبب راحتی خریداران می باشد.
  • این فرش معمولاً قیمت کمتری نسبت به فرش ۱۲ متری دارد.
  • با توجه به اینکه طراحی فرش ۶ متری بر اساس سایزهای بزرگتر صورت می گیرد نقش و نگار فرش با جزییات کمتر نمایش داده می شود. مزیت این فرش در شانه های پایین همانند فرش ۷۰۰ شانه داشتن ضخامت عالی است و مناسب نشست و برخاست در دکوراسیون های فاقد مبل می باشد.

 

کاربرد فرش ۱۲ متری

  • این فرش مناسب فضاهای بزرگتر چون سالن پذیرایی، اتاق نشیمن یا سالن غذاخوری می باشد.
  • امکان قرار دادن مبلمان و اجسام بزرگ بر روی فرش بیشتر است.
  • قیمتی بیشتر نسبت به فرش ۶ متری دارد.
  • با وجود ابعاد بیشتر این فرش دست طراح برای ریزه کاری و ظریف کاری نقشه فرش باز است و جزییات بیشتری را در طرح نشان می دهد. به همین خاطر فرش ۱۲ متری در شانه و تراکم های بالا چون فرش ۱۲ متری ۱۵۰۰ شانه چون کف پوش تزیینی در کف سالن شما می درخشد.

در انتخاب فرش لازم است به عواملی چون طرح، تعداد رنگ، کیفیت و جنس فرش توجه نمایید. با بررسی این عوامل و تطبیق آنها با نیازها و سلایق می توانید انتخابی مناسب برای فرش دلخواهتان داشته باشید.

 

استفاده از فرش ۶ متری در دکوراسیون داخلی

ایجاد احساس وسعت دهی به فضا: فرش های ۶ متری با پوشش دهی یک ناحیه به شما این امکان را می دهد تا احساس فضای وسیع و باز را در داخل محیط خود ایجاد نمایید. این نوع فرش مناسب اتاق نشیمن، سالن غذاخوری یا فضاهای تجاری بزرگ می باشد.

تعادل و هماهنگی: با قرار دادن یک فرش ۶ متری در فضای های ال مانند تعادل و هماهنگی لازم را در دکوراسیون داخلی ایجاد کنید. انتخاب طرح و رنگ فرش هماهنگ با سایر عناصر و دکوراتیو از قبیل مبلمان، پرده ها و وسایل تزئینی باید صورت گیرد.

 

فرش شش متری یا دوازده متری

 

جذابیت بصری: فرش ۶ متری با ابعاد بی نظیر خود به طور قابل توجهی جذابیت بصری به فضایی می افزاید. با انتخاب فرش ۶ متری با طرح و رنگ مناسب می توانید تمرکز بصری را به سوی مخاطب جمع نمایید و فضا را زیباتر نشان دهید. این فرش به عنوان یک گزینه عالی برای فضاهای کوچک و متوسط محسوب می شود.

 

استفاده از بافته ۱۲ متری در دکوراسیون داخلی

  • پوشش دهی مناسب فضا: از مزایای اصلی فرش ۱۲ متری پوشش دهی بزرگتر به فضاست تا حس امتیاز و جلوه بیشتری را به محیط ببخشد. از طریق رنگ های مناسب و الگوهای جذاب می توانید فضای شیک و لوکس را در دکوراتیو ایجاد نمایید.
  • همخوانی اکسسوری ها با فرش: معمولا در فضاهای بزرگ و باز از رنگ های تیره و الگوهای بزرگ فرش ۱۲ متری استفاده می شود تا تعادل و توازن در فضا ایجاد شود. همچنین می توانید از فرش های طرح دار یا ساده با رنگ های زمینه خنثی استفاده کنید تا به فضا حس طبیعی و آرامش بیشتری ببخشید.

 

فرش ۶ متری بهتره یا ۱۲ متری؟

فرش ۶ متری بهتره یا ۱۲ متری

در برخی مواقع استفاده از چندین فرش ۶ متری در یک خانه منجر به نامنظمی و ظاهر زشت دکوراسیون می شود؛ اما در موارد دیگر استفاده از چندین فرش در فضاهای مختلف می تواند به ایجاد تنوع و تعادل بین اجزای داخلی منازل و اکسسوری ها کمک کند.

برای تصمیم گیری مناسب فرش ۶ متری بهتره یا ۱۲ متری؟ با در نظر داشتن تمامی این عوامل تعداد فرش های ۶ متری و ۱۲ متری را برای خود تعیین نمایید و از مشاوران دکوراتیو یا متخصصان داخلی فرشیما مشورت بگیرید تا بهترین تصمیم اتخاذ شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *